İş Cinayetlerini Birlikte Durdurabiliriz! Ortak Dayanışma Kermesi

İş cinayetlerini birlikte durdurabiliriz!

Resmi rakamlara göre her gün 5 ila 8 işçi evden işine gitmek için çıkıyor ve bir daha geri dönemiyor. “İşçi” sadece madende veya inşaatta çalışan bir insan değildir. Geçinmek için emeğini satmaya mecbur olan herkes işçidir. Beyazyakalı bir yönetici, ajansta çalışan bir kreatif veya büroda çalışan bir avukat olmak bizi işçi sağlığı ve iş güvenliği önemleri alınmamış koşulların getirdiği meslek hastalıkları ve ölüm riskinden muaf kılmaz. Çalışırken ölmek, hastalanmak, meslekte iş göremez duruma gelmek istemiyorsak üzerimize düşeni yapmak bizim elimizde.

Emeğimizin karşılığını ve çalışma saatlerimizi birlikte belirlediğimiz, üretici ve tüketici arasındaki mesafenin kısaldığı kolektif ve kooperatifler aracılığıyla başka ihtimallerin olduğunu biliyoruz. Birlikte ve dayanışmadan aldığımız güçle, mecbur bırakıldığımız üretim ve tüketim biçimlerine alternatifler geliştirmek, ortaklıklar kurmanın mümkün olduğunu görüyoruz.

Gelin 30 Nisan’da, Moda Parkı’nda ortak dayanışma kermesinde hep birlikte olalım. Hem tanışalım hem de alternatif ekonomileri nasıl oluşturacağımızı ve gündeliğimize nasıl taşıyacağımızı konuşalım.

Katılanlar:
Özgür Kazova
Göçmen Kadınlar
Don Kişot Kolektifi
Komşu Kafe Kolektifi
Kader Kısmet Atölyesi
Lambdaİstanbul LGBTİ
Barış İçin Kadın Girişimi
İstanbul Feminist Kolektif
Göçmen Dayanışma Mutfak
İş Cinayetleri Almanak Grubu
Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı
Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği
DÜRTÜK-Direnen Üretici Tüketici Kolektifi

Müzik:
RitimKolektif
Adaçayı

DahaKaçİşçi

Be the first to comment

Leave a Reply