Edirne – 21 Eylül

Parktaki mülteciler bugün saat 17.00da basın açıklamasının ardından açlık grevine başlıyor. Eylemden canlı yayın linkini http://m.ustream.tv/channel/9ApvHUCB8af

edirne_21 sept_1

 

Dün Eski Cami Altında bulunan çadır yerleşkesini Kırkpınar’a taşımaya çalışan polis, yemek dağıtımını kesmiş ve gece saatlerinde göçmenlerin kullandığı tuvaleti kullanıma kapatmıştı. Günün ilk saatlerinde açılan tuvaletin göçmenlerden ücret talep ettiği görüldü.

 

edirne_21 sept_2
Esenlerden yola çıkan göçmenlere gözaltılar başladı ,göçmen dayanışma ağından iki arkadaşımız da gözaltında, bölgeye gidebilecek avukatlara ihtiyaç var.
edirne_21 sept_3
Mahmutbey gişelerinden Edirne’ye yürüyen gruba polisin müdahale etmeye ve gözaltı yapmaya başladığı bildirildi.
acil bir dayanışma çağrısı!

Dün, gece esenler otogarından uzaklaştırılan mültecilerin bir kısmı Edirneye doğru yürüyüşe geçmiş vaziyette. 08.40 itibarıyla, yani şu dakikalarda halen mahmutbey gişeler civarındalar. Yüzlerce insan var yürüyen. Yaşlı, hasta ve engelli mülteciler için durum son derece kötü. Dayanışmaya ve özellikle onları edirnede ulaşmak istedikleri yere taşıyacak ARAÇLARA ihtiyaçları var. Aracıyla mültecilerle dayanışmak isteyenler, şu sıralarda onlarla beraber yürüyen arkadaşlarımıza katılabilirler.